BZI - Bizim Portföy İnşaat Sektörü Katılım Hisse Senedi Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon)

 

 

İnşaat Sektörü Katılım Fonu Türkiye’de borsa endeksleri dışında bir sektöre yatırım yapan ilk yatırım fonu olmuştur. Diğer sektör fonlarından farklı olarak fon portföyünü oluşturan hisse senetleri mevcut Borsa İstanbul (BİST) sektör endekslerinden birini örneklemek yerine borsada işlem gören inşaat, taahhüt, gayrimenkul veya inşaat malzemesi üretimi, pazarlama ve satışıyla ilgili sektörlerde faaliyet gösteren ortaklıkların hisse senetleri arasından seçilmektedir. 

İnşaat Sektörü Katılım Fonu bu stratejisi ile daha esnek bir yapıya sahiptir ve sektörde beklentisi olan hisse senetleri fon yönetimi için oluşturulan fon yatırım komitesince seçilmektedir. Ülke ekonomisinde inşaat sektörünün lokomotif sektörlerden biri olmasına paralel olarak oluşturulan İnşaat Sektörü Katılım Fonu sektördeki beklentilerden önemli ölçüde faydalanmaktadır. 

İnşaat Sektörü Katılım Fonu, inşaat sektöründeki gelişmelerden yararlanmak isteyen yatırımcıların büyüklüğü farketmeksizin birikimlerini uzman fon yönetimi kadrosu tarafından yönetilen, diledikleri zaman alıp satabilecekleri, Sermaye Piyasası Kurulu mevzuatı sınırlamaları ve denetimine tabi olan bir yatırım aracında değerlendirmelerini sağlamaktadır. Fonla ilgili ayrıntılı bilgiye aşağıdaki bağlantılardan ulaşılabilmektedir. 

 

Bizim Portföy İnşaat Sektörü Katılım Hisse Senedi Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon) yönetim ücreti yıllık % 2.9565 olarak uygulanmaktadır.

 

Sürekli Bilgilendirme | Aylık Fon Raporu | Finansal Tablolar | Fiyat Raporu | Performans Sunum Raporu